Ny sponsor til Outrup Powertumbling

1452113_273979172726932_1512608157_n

brej

 

Pressemeddelelse – Oktober 2014

Af: Martin Madsen

Det er med stor glæde at vi endnu en gang – kan præsentere en ny sponsor til vores klub. Den nye sponsor er Brejninggaard Efterskole.

Oktober måned starter også rigtig godt ud hos os i Outrup Powertumbling. Vi kan nemlig offentligøre en sponsor mere. Det er Brejninggaard Efterskole, som vi har indgået en to årig aftale med. Aftalen indebærer blandt andet samarbejde omkring talentudvikling. Der er også træningsoptioner med, hvor vi tre gange om året har mulighed for træne på efterskolen. Vi er rigtige glade og stolte over aftalen, og ser frem til samarbejdet.

Øvrig information omkring efterskolen findes her: http://www.brejninggaard.dk/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.