Outrup Powertumbling klar til sæson 16/17

Outrup powertumbling

Outrup Powertumbling melder sig helt klar til en ny og spændende sæson. Planlægningen og trænerteams har taget form og nu er det muligt man kan gå ind via denne hjemmeside og vælge Outrup Powertumbling fanen og klikke sig frem til mere information.
Vi kan med stolthed sige det er første sæson nogensinde vi kører på med 4 hold og det fuldender vores talentudviklingsprogram. Der er her tale om Tumlinge holdet der har fundet vej ind i træningsugen.
Kalenderen, kan man også få et smugkig på. Derudover er siderne opdateret med træningstider og dage. Billeder af træner teams er på vej og bliver opdateret i næste omgang. Tumbling udvalget glæder sig til stolt at vise de yderst kompetente trænere frem, det er en særlig ting når det hele går op i en højere enhed.

Kig ind på de forskellige hold her via hjemmesiden, har man spørgsmål eller ønsker kontakt, benyt facebook siden Outrup Powertumbling.

Baglændsroterende hilsner
Outrup Powertumbling